San Giovanni Rotondo

Město San Giovanni Rotondo (26 200 ob.) najdeme na poloostrově Gargano, severovýchodně od města Foggia. Říká se, že bylo postaveno na ruinách Jupiterova chrámu a své jméno odvozuje od starobylé rotundy. Je hlavně známé jako domov svatého Pia z Pietrelciny, který zde žil v letech 1916 až 1968.

Padre Pio di Pietrelcina

Padre Pio, rodným jménem Francesco Forgione, se narodil 25. května 1887 a zemřel 23. září 1968. Byl italským kapucínským mnichem, knězem a stigmatikem. Je uctíván jako svatý v katolické církvi, jeho svátek se slaví 23. září. Většinu svého náboženského života strávil v klášteře San Giovanni Rotondo. Uměl zázračně vyléčit nemocné, kteří byli považováni za nevyléčitelné. Dodnes je znám po celé Itálii.

Po druhé světové válce se město stalo světoznámým díky poutím, které se konaly na počest Padre Pia, stigmatika, z kláštera Santa Maria delle Grazie. Město je také proslulé svou nemocnicí a lékařským výzkumným centrem Casa Sollievo della Sofferenza (Dům pro úlevu utrpení), které založil svatý Pio z Pietrelciny. V roce 1987 místo navštívil papež Jan Pavel II.

Poutní místo

Poutníci míří především ke kostelu Santa Maria delle Grazie 1, kde se nachází hrobka Padre Pia. Postaven byl v roce 1956 na místě staršího kostela z 16. století. Hned vedle stojí moderní kostel Santuario Padre Pio. Vysvěcen byl teprve v roce 2004. V současné době je největším kostelem v regionu.

Další památky města

Z množství kostelů ve městě stojí za návštěvu nejstarší z nich, Sant'Orsola 2. Jeho fasáda je zdobena freskami a reliéfy. V interiéru kostela se nachází několik uměleckých děl, jako dřevěný oltář z 16. století a obraz Madony s dítětem z 18. století.

V centru města najdeme několik historických paláců ze 14. - 19. století, nebo středověké věže z 12. století.

Gargano

Gargano

Poloostrov Gargano leží v severní části Apulie a vybíhá do Jaderského moře. Rozloha dosahuje 2015 km.

Ostatní, Příroda, Puglia

» Více

reklama

Turistické cíle - San Giovanni Rotondo

1
Santa Maria delle Grazie

Poutní místo.

2
Kostel Sant’Orsola

Historický kostel v centru města.

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

45%

42 uživatelů


Doprava

A14 - San Severo 30 km
Manfredonia - TI 24 km
Bari 158 km
Pescara 182 km

Počasí

Další informace

reklama

Recenze


Uživatelské recenze San Giovanni Rotondo  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

22 km
Manfredonia

Manfredonia je velkým přístavním městem ve stejnojmenném zálivu, na jihu poloostrova Gargano. Obývá ho přibližně 57 500 obyvatel.

» Více
23 km
Monte Sant’Angelo
Monte Sant’Angelo

Město Monte Sant´Angelo (17 000 ob.) se nachází ve výšce bezmála 800 m n. m., v jižní části poloostrova Gargano.

» Více
33 km
Mattinata
Mattinata

Při jižním pobřeží poloostrova Gargano najdeme město Mattinata. Staré město s 6 400 obyvateli se rozprostírá na dvou kopcích nad olivovým údolím.

» Více
34 km
Gargano
Gargano

Poloostrov Gargano leží v severní části Apulie a vybíhá do Jaderského moře. Rozloha dosahuje 2015 km.

» Více
34 km
Rodi Garganico
Rodi Garganico

Městečko se nachází v severní části poloostrova Gargano a na území Národního parku Gargano. Žije zde přibližně 3 350 obyvatel. Je obklopeno citrusovými sady a olivovými háji.V letních měsících se Rodi Garganico promění v živé letovisko, které nabízí řadu aktivit pro návštěvníky, včetně krásných pláží a historických památek.

» Více
44 km
Peschici
Peschici

Městečko Peschici leží na skále nad Jaderským mořem, v Národním parku Gargano. Bývá často označováno za nejhezčí z měst na poloostrově Gargano.

» Více
52 km
Vieste
Vieste

Vieste se 14 000 obyvateli leží na východním pobřeží poloostrova Gargano. Dříve rybářské a zemědělské město dnes žije především z turismu.

» Více
61 km
Isole Tremiti
Isole Tremiti

Celkem pět ostrovů najdeme v Jaderském moři, 22 km severně od poloostrova Gargano a 40 km východně od pobřeží Molise.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.