Sanremo

Sanremo, take San Remo, čtvrté největší město v provincii Imperia má 54 000 obyvatel. Město je nejznámějším a nejvyhledávanějším letoviskem na Květinové riviéře (Riviera dei Fiori) - v okolí se nacházejí skleníky pro pěstování především růží. Sanremo je známé také díky kasinu, jednoho ze čtyř, které v Itálii jsou.

Sanremo in Fiore

Každoročně se v Sanremu koná přehlídka květinových vozů. Termín bývá stanoven obvykle na některou neděli od ledna do března. Na Riviéře v tomto období již bývá teplejší počasí než jinde.

Historie

V Římských dobách okolo pobřeží procházela cesta Via Julia Augusta, pokračování Via Aurelia. V místě dnešního Sanrema satávala Villa Matutiae. V 11. století se oblast dostala pod kontrolu biskupů z Janova. V roce 1297 město získal pod správu rod Doria, jako součást Janovské republiky. Pěstovaly se zde citrusy. V 16. století bylo město napadeno Saracény. Roku 1745 zde zaútočila britská armáda. V roce 1794 byla celá oblast obsazena Napoleonem. Po napoleonově uvěznění se stala součástí savojského Království Sardinie. V druhé polovině 19. století se ze Sanrema stala vyhledávaná elitní destinace evropské aristokracie. Pobývala zde ruská císařovna Maria Alexandrovna, Car Mikuláš II., Elisabeth Bavorská (Sisi) a ze známých osobností např. Alfréd Nobel a jiní.

Památky

Významnou stavbou je secesní budova již zmiňovaného kasina - Casino Municipale di Sanremo 1, dokončená v roce 1905. Byla postavena podle návrhu francouzského architekta Eugène Ferreta. Součástí kasina je také symfonický orchestr.

Za návštěvu stojí nejstarší památka města -  katedrála San Siro 2 z 12. století. Románsko-gotický trojlodní chrám byl v 17. století přestavěn. Zajímavou stavbou je pravoslavný kostel Cristo Salvatore 3 (Krista Spasitele). Byl postaven koncem 19. století architektem Alexeyem Scusevem a Pietrem Agosti. Jeho vznik souvisí s pobytem ruských carů. Dále můžeme po městě objevit paláce a historické vily osobností, které zde pobývaly. Teatro Ariston 4 ze 70. let 20. stol. je ve skutečnosti divadlo a kino v jedné budově. Nabízí řadu koncertů, oper a divadelních her.

Festival della Canzone Italiana di Sanremo

Festival písně v Sanremu je nejočekávanější každoroční událostí hudebního průmyslu v Itálii. Koná se pravidelně od roku 1951. Od 70. let probíhá v divadle Teatro Ariston 4. Festival objevil takové celonárodní hvězdy jako Bobby Solo, Adriano Celentano, Toto Cutugno, Al Bano, Romina Power, Ricchi e Poveri, Eros Ramazzotti a mnoho dalších.

Riviera di Ponente

Riviera di Ponente

Riviera di Ponente, často pouze Riviera se nazývá západní pobřeží v regionu Liguria. Táhne se od města Janov (Genova) směrem na západ, až k francouzským hranicím.

Ostatní, Liguria

» Více

reklama

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

55%

23 uživatelů


Doprava

A10 - Sanremo 7 km
A10 - Arma di Taggia 10 km
Sanremo - TI
Genova 139 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Piazza Eroi Sanremesi,
sobota 7:30 - 13:00,
úterý 7:30 - 13:00
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Písek

Navštivte v okolí

Další informace

reklama

Recenze


Uživatelské recenze Sanremo  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

9 km
Taggia
Taggia

Mnohými nazývána nejhezčím městem Ligurie. Město s téměř 14 000 obyvateli se dělí na historickou část Taggia, 3 km ve vnitozemí a na modernější přímořské letrovisko Arma di Taggia.

» Více
12 km
Bordighera

Asi patnáct kilometrů od francouzských hranic, na Riviera dei Fiori (Květinová riviéra), leží město Bordighera s 10 500 obyvateli.

» Více
18 km
Ventimiglia
Ventimiglia

Posledním větším městem před francouzskou hranicí je Ventimiglia, zvaná také „Západní brána Itálie“.

» Více
26 km
Imperia
Imperia

Imperia s 43 000 obyvateli je hlavním městem stejnojmenné provincie. Leží v oblasti Riviera dei Fiori - Květinová riviéra, podél silnice Via Aurelia.

» Více
58 km
Riviera di Ponente
Riviera di Ponente

Riviera di Ponente, často pouze Riviera se nazývá západní pobřeží v regionu Liguria. Táhne se od města Janov (Genova) směrem na západ, až k francouzským hranicím.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.