Sanremo

Sanremo, take San Remo, čtvrté největší město v provincii Imperia má 54 000 obyvatel. Město je nejznámějším a nejvyhledávanějším letoviskem na Květinové riviéře (Riviera dei Fiori) - v okolí se nacházejí skleníky pro pěstování především růží. Sanremo je známé také díky kasinu, jednoho ze čtyř, které v Itálii jsou.

Sanremo in Fiore

Každoročně se v Sanremu koná přehlídka květinových vozů. Termín bývá stanoven obvykle na některou neděli od ledna do března. Na Riviéře v tomto období již bývá teplejší počasí než jinde.

Historie

V Římských dobách okolo pobřeží procházela cesta Via Julia Augusta, pokračování Via Aurelia. V místě dnešního Sanrema satávala Villa Matutiae. V 11. století se oblast dostala pod kontrolu biskupů z Janova. V roce 1297 město získal pod správu rod Doria, jako součást Janovské republiky. Pěstovaly se zde citrusy. V 16. století bylo město napadeno Saracény. Roku 1745 zde zaútočila britská armáda. V roce 1794 byla celá oblast obsazena Napoleonem. Po napoleonově uvěznění se stala součástí savojského Království Sardinie. V druhé polovině 19. století se ze Sanrema stala vyhledávaná elitní destinace evropské aristokracie. Pobývala zde ruská císařovna Maria Alexandrovna, Car Mikuláš II., Elisabeth Bavorská (Sisi) a ze známých osobností např. Alfréd Nobel a jiní.

Památky

Významnou stavbou je secesní budova již zmiňovaného kasina - Casino Municipale di Sanremo 1, dokončená v roce 1905. Byla postavena podle návrhu francouzského architekta Eugène Ferreta. Součástí kasina je také symfonický orchestr.

Za návštěvu stojí nejstarší památka města -  katedrála San Siro 2 z 12. století. Románsko-gotický trojlodní chrám byl v 17. století přestavěn. Zajímavou stavbou je pravoslavný kostel Cristo Salvatore 3 (Krista Spasitele). Byl postaven koncem 19. století architektem Alexeyem Scusevem a Pietrem Agosti. Jeho vznik souvisí s pobytem ruských carů. Dále můžeme po městě objevit paláce a historické vily osobností, které zde pobývaly. Teatro Ariston 4 ze 70. let 20. stol. je ve skutečnosti divadlo a kino v jedné budově. Nabízí řadu koncertů, oper a divadelních her.

Festival della Canzone Italiana di Sanremo

Festival písně v Sanremu je nejočekávanější každoroční událostí hudebního průmyslu v Itálii. Koná se pravidelně od roku 1951. Od 70. let probíhá v divadle Teatro Ariston 4. Festival objevil takové celonárodní hvězdy jako Bobby Solo, Adriano Celentano, Toto Cutugno, Al Bano, Romina Power, Ricchi e Poveri, Eros Ramazzotti a mnoho dalších.reklama


Hodnocení návštěvníků

55%

23 uživatelů


Doprava

A10 - Sanremo 7 km
A10 - Arma di Taggia 10 km
Sanremo - FS
Genova 139 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Piazza Eroi Sanremesi,
sobota 7:30 - 13:00,
úterý 7:30 - 13:00
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Písek
Modrá vlajka:
2006, 2012, 2013, 2019, 2020, 2021
Wi-FiWi-Fi internet
Navštivte v okolí

Fotogalerie

SanremoSanremoSanremo
Zobrazit fotogalerii »

Další informace

reklama

RecenzeRecenze Sanremo

Zatím žádný komentář. Buďte první!
Komentáře přidávají návštěvníci webu - bez registrace.
Vložit komentář