Santa Maria al Bagno

Toto malé přímořské letovisko se nachází 10 km severně od Gallipoli, na pobřeží Jónského moře. Původně rybářské městečko obývají přibližně 4 000 obyvatel a úředně spadá pod město Nardò.

Historie

Lokalita byla osídlena již v pravěku. Okolo 2. stol. př. n. l. zde Římané založili osadu a lázně. Ve 12. století zde sídlil Řád německých rytířů. Ve středověku městečko několikrát přepadli saracénští piráti. Z té doby se dochovalo torzo věže (čtyři nárožní sloupy). V letech 1943 - 1947 zde žila početná komunita Židů (asi 100 000), kteří se vraceli do Izraele. Roku 2005 obec dostala vyznamenání za občanské zásluhy od prezidenta republiky Carla Azeglia Ciampiho.

Prohlédněte si

V jižní části, v blízkosti pobřeží se nachází saracénská věž. Podle dochovaných částí se nazývá Le Quattro Colonne (čtyři sloupy). Pokud budete pokračovat po silnici (nejlépe pěšky, není to daleko; v centru se nedá zaparkovat), přijdete na náměstí Piazza Nardò, kde jsou obchůdky a kavárny. Přímo vedle náměstí najdeme písčitou pláž - často přelidněná. Všiměte si architektury domů na náměstí - znatelný vliv arabské kultury.

V Santa Maria al Bagno nečekejte žádná velká turistická lákadla, přesto je to zajímavé místo se svou atmosférou. Vhodné pro krátký výlet např. z Gallipoli.

reklama

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

75%

1 uživatel


Doprava

A14 - Bari Nord 189 km
Nard? - FSE 10 km
Brindisi 80 km
Bari 195 km

Počasí

Moře a pláže

Pláž: Písek a skály

Navštivte v okolí

Další informace

reklama

Recenze


Uživatelské recenze Santa Maria al Bagno  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

11 km
Gallipoli
Gallipoli

Město Gallipoli s 21 000 obyvateli se skládá z několika částí. Nové město se nachází na poloostrově vybíhajícím do Jónského moře.

» Více
35 km
Lecce
Lecce

Historické město s 95 000 obyvateli leží na poloostrově Salento, tvořící podpatek

» Více
52 km
Otranto
Otranto

Otranto se nachází na východním pobřeží poloostrova Salento. Maják Faro della Falascia, ležící 5 km jižně, je nejvýchodnějším bodem italské pevniny.

» Více
60 km
Santa Maria di Leuca
Santa Maria di Leuca

Město administrativně patří k Castrignano del Capo. Nachází se na nejjižnějším výběžku poloostrova Salento a celé Apulie.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.