Santa Maria al Bagno

Toto malé přímořské letovisko se nachází 10 km severně od Gallipoli, na pobřeží Jónského moře. Původně rybářské městečko obývají přibližně 4 000 obyvatel a úředně spadá pod město Nardò.

Historie

Lokalita byla osídlena již v pravěku. Okolo 2. stol. př. n. l. zde Římané založili osadu a lázně. Ve 12. století zde sídlil Řád německých rytířů. Ve středověku městečko několikrát přepadli saracénští piráti. Z té doby se dochovalo torzo věže (čtyři nárožní sloupy). V letech 1943 - 1947 zde žila početná komunita Židů (asi 100 000), kteří se vraceli do Izraele. Roku 2005 obec dostala vyznamenání za občanské zásluhy od prezidenta republiky Carla Azeglia Ciampiho.

Prohlédněte si

V jižní části, v blízkosti pobřeží se nachází saracénská věž. Podle dochovaných částí se nazývá Le Quattro Colonne (čtyři sloupy). Pokud budete pokračovat po silnici (nejlépe pěšky, není to daleko; v centru se nedá zaparkovat), přijdete na náměstí Piazza Nardò, kde jsou obchůdky a kavárny. Přímo vedle náměstí najdeme písčitou pláž - často přelidněná. Všiměte si architektury domů na náměstí - znatelný vliv arabské kultury.

V Santa Maria al Bagno nečekejte žádná velká turistická lákadla, přesto je to zajímavé místo se svou atmosférou. Vhodné pro krátký výlet např. z Gallipoli.

reklama


Hodnocení návštěvníků

75%

1 uživatel


Doprava

A14 - Bari Nord 189 km
Nardò - FSE 10 km
Brindisi 80 km
Bari 195 km

Počasí

Moře a pláže

Pláž: Písek a skály
Navštivte v okolí

Další informace

reklama

RecenzeRecenze Santa Maria al Bagno

Zatím žádný komentář. Buďte první!
Komentáře přidávají návštěvníci webu - bez registrace.
Vložit komentář