Santa Maria di Castellabate

Santa Maria di Castellabate je součástí 3 km vzdálené obce Castellabate (celkem 8200 ob.). Leží v severní části Národního parku Cilento e Valle di Diano, 12 km jižně od Agropoli.

Historie

Roku 846 n. l. zde byly poraženi Saracéni vojsky vévodství Neapole, Amalfi, Sorrenta a Gaety. V roce 1123 začala stavba Andělského hradu na kopci (v Castellabate). Hrad se stal sídlem opata, z čehož vznikl i název: Castrum Abbatis - Castellabate. Město Santa Maria di Castellabate vzniklo až v 18. století. Pravděpodobně zde dříve stávala pouze strážní věž.

Santa Maria di Castellabate

Zde se nachází malý přístav zvaný Porte le Gatte. Malé písčité pláže s průzračnou vodou byly již několikrát oceněny Modrou vlajkou. Santa Maria je malé letovisko vyšší úrovně, s veškerou vybaveností.

Castellabate

Staré město s krásným výhledem na pobřeží a obec Santa Maria. Na nejvyšší místě stojí již zmiňovaný Andělský hrad.

reklama

Turistické cíle - Santa Maria di Castellabate

1
Santa Maria di Castellabate

Centrum městečka.

2
Castellabate, hrad

Hrad z 12. století.

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

88%

4 uživatelé


Doprava

A2 - Battipaglia 46 km
Agropoli - TI 15 km
Napoli 124 km

Počasí

Moře a pláže

Pláž: Písek

Další informace

reklama

Recenze


Uživatelské recenze Santa Maria di Castellabate  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

10 km
Agropoli
Agropoli

Agropoli je malebné město s přibližně 21 000 obyvateli, které se nachází v jižní části Salernského zálivu, na pobřeží Tyrhénského moře.

» Více
19 km
Paestum
Paestum

Paestum leží 85 km jižně od Neapole, při pobřeží Tyrhénského moře a spadá pod obec Capaccio. Nachází se zde archeologický park se třemi zachovalými chrámy.

» Více
28 km
Velia
Velia

Archeologické naleziště řeckého města Elea a římského Velia se nachází v Národním parku Cilento e Vallo di Diano, nedaleko města Ascea. Naleziště je zapsáno na seznamu UNESCO.

» Více
30 km
Ascea
Ascea

Město s 5 850 obyvateli najdeme přibližně 95 km jižně od Salerna, v Národním parku Cilento e Vallo di Diano. Je složeno z několika částí.

» Více
38 km
Pisciotta
Pisciotta

Městečko s 2880 obyvateli leží v národním parku Cilento e Vallo di Diano, 100 km jižně od Salerna.

» Více
49 km
Palinuro
Palinuro

115 km jižně od Salerna, na jihu Národního parku Cilento e Vallo di Diano leží obec Palinuro (1500 ob.). Jedná se o jednu z částí města Centola.

» Více
57 km
Salerno
Salerno

Hlavní město stejnojmenné provincie v Salernském zálivu, s 140 500 obyvateli. Jedná se o nejaktivnější přístav v Tyrhénském moři, ročně se zde přepraví až sedm milionů tun zboží.

» Více
60 km
Amalfi
Amalfi

Město Amalfi se nachází uprostřed Amalfského pobřeží (Costiera Amalfitana), 24 km západně od Salerna. Leží v ústí hluboké rokle a úpatí hory Monte Cerreto.

» Více
82 km
Capri
Capri

Capri je nejkrásnější, nejluxusnější ostrov první kategorie v Itálii, je vyhledávaným turistickým místem s azurovým mořem a nezapomenutelnou scenérií.

» Více
105 km
Napoli (Neapol)
Napoli (Neapol)

Neapol je hlavním městem regionu Campania, přibližně s 1,2 milionem obyvatel, je třetím největším městem Itálie. Nachází se zde nejdůležitější jihoitalský přístav.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.