ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Scalea

[skalea]
Oblíbené kalabrijské letovisko Scalea (10 330 ob.) najdeme na jižním pobřeží zálivu Policastro, na Riviera dei Cedri. Staré město je vystavěno v terasách na kopci, odtud získala Scalea svůj název (scala = stupně). Podél pobřeží postupně vzniklo moderní turistické letovisko.

Historie

Již před příchodem římanů zde existovala osada. Římané do oblasti cestovali rekreačně, pojmenovali ji Villae marittimae. Po rozpadu říše byla Scalea dlouhou dobu opuštěná. Ve středověku ji získali Normané, kteří postavili hrad a opevnění se čtyřmi branami. Později město vlastnili také Aragonci, v rámci španělské nadvlády. Během 2. svět. války zažilo město bombardování. Dnešní ekonomika města je založena především na turistickém ruchu. Měl by zde vzniknout nový turistický přístav.

Památky

Ve starém centru, mezi úzkými uličkami, najdme několik středověkých paláců. Jedním z nich je Palazzo dei Principi 1 ze 13. století. Na najvyšším místě se nachází zřícenina normanského hradu 2. Přímo na pobřeží byla v 16. století, za vlády Aragonců, postavena obranná věž Torre Talao 3. Z církevních památek stojí za zmínku kostel Santa Maria d'Episcopio 4, původně ze 12. století, v dněšní podobě ze století 17.

reklama


Hodnocení návštěvníků

67%

3 uživatelé


Doprava

A2 - Mormanno 41 km
A2 - Lagonegro Nord 49 km
Scalea - TI
Lamezia Terme 120 km
Napoli 227 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Via Plinio il Vecchio 5,
pondělí 8:00 - 14:00
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Štěrk, písek, oblázky
Navštivte v okolí

Další informace

reklama

Recenze


Uživatelské recenze Scalea  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

11 km
Praia a Mare
Praia a Mare

Nedaleko ústí řeky Noce do Tyrhénského moře, tvořící hranici Kalábrie a Basilikaty, najdeme jedno z největších kalabriských letovisek - Praia a Mare (6 800 ob.).

» Více
26 km
Maratea
Maratea

Maratea (5 200 ob.), jediné místo v regionu Basilicata, které prochází až k Tyrhénskému moři.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.