Sestri Levante

Přibližně v polovině cesty mezi Janovem a La Spezia, na výběžku do Ligurského moře, najdeme původně rybářské městečko Sestri Levante (18 200 ob.). Není tolik známé jako Portofino nebo Cinque Terre, je oblíbené především mezi Italy. Staré město se nachází na poloostrově zvaném Portobello a úzkém pruhu mezi dvěma plážemi.

Větší z pláží se nazývá Baia delle Favole (Zátoka pohádek) - pojmenovaná na počest Hanse Christiana Andersena, který zde pobýval v roce 1833. Ve městě se koná každoročně v červnu Andersen Festival. Druhá, menší z pláží nese jméno Baia del Silenzio - Zátoka ticha.

Guglielmo Marconi

[guljelmo]
Fyzik a vynálezce Guglielmo Marconi (1874 - 1937) zde během svého pobytu, ve 30. letech 20. století, provedl první bezdrátový přenos a položil tak základy radiotelegrafickému spojení. Podílel se také na založení Rádia Vatikán pro papeže Pia XI.

Historie

Starověké město, římany pojmenované Segesta Tigullorum, sloužilo jako námořní a obchodní centrum. Od roku 909 n. l. patřila obec k městu Pavia, od 12. století pak k Janovské republice. V té době bylo vybudováno opevnění a hrad. Ve středověku město několikrát napadli Barbaři, saracénští i turečtí piráti. Za napoleonských válek, začátkem 19. století, krátce patřilo pod Francii. Roku 1815 ho získalo Sardinské království, následně přešlo pod sjednocenou Itálii.

Památky

V centru Sestri Levante se nachází několik historických paláců, především ze 17. a 18. století. Za zmínku stojí Palazzo Durazzo - Pallavicini 1 z druhé poloviny 17. stol., dnes sídlo radnice. V Palazzo Fascie Rossi 2 sídli Archeologické muzeum.

Hrad na vyvýšeném ostrohu byl vybudován okolo r. 1145. Byl přestavěn v letech 1440 a znovu 1810. Počátkem 20. století byl však zničen. V letech 1925 - 28 postavili nový zámek - Castelli Gualino 3 . Dnes v něm sídlí Grand Hotel dei Castelli. Basilica di Santa Maria di Nazareth 4 pochází ze 17. století. Exteriér je v klasicistickém slohu z 18. století. Uvnitř najdeme obrazy barokních mistrů. Původně románský kostel Chiesa di San Nicolò dell'Isola 5 byl dokončen roku 1151. Gotická přestavba proběhla v 15. století.

 • Museo archeologico della Città 2
  Městské archeologické muzeum
  Adresa: Corso Colombo 58
  9:00 - 12:30, denně mimo PO a svátky
  v letní sezónu navíc ČT - NE: 21:00 - 23:00
  Vstup: Plný 5 €, snížený 3 €  /2015/

Riviera di Levante

Riviera di Levante

Riviera di Levante je označení pro východní pobřeží Ligurie, od Janova až k hranici s Toskánskem. Oblast je hornatá a pobřeží velmi členité.

Ostatní, Liguria

» Více

reklama

Turistické cíle - Sestri Levante

1
Palazzo Durazzo - Pallavicini

Palác ze 17. století.

3
Grand Hotel dei Castelli

Zámek z 20. století, hotel.

4
Basilica Santa Maria di Nazareth

Bazilika ze 17. století.

5
Kostel San Nicol? dell’Isola

Románsko-gotický kostel.

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

100%

1 uživatel


Doprava

A12 - Sestri Levante 3 km
Sestri Levante - TI
Genova 59 km
Pisa 122 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Via Aldo Moro,
sobota 8:00 - 13:00
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Písek, skály

Navštivte v okolí

Další informace

reklama

Recenze


Uživatelské recenze Sestri Levante  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

15 km
Riviera di Levante
Riviera di Levante

Riviera di Levante je označení pro východní pobřeží Ligurie, od Janova až k hranici s Toskánskem. Oblast je hornatá a pobřeží velmi členité.

» Více
18 km
Portofino
Portofino

Portofino je malá rybářská vesnice s 500 obyvateli. Místní přístav je považován za nejkrásnější ve Středomoří.

» Více
37 km
Cinque Terre
Cinque Terre

Oblast Cinque Terre najdeme na východním pobřeží Ligurie, mezi městy Levanto a La Spezia, je součástí riviéry Levante. Na dramatickém pobřeží riviery se nachází řetězec pěti starých rybářských městeček, s domy nalepenými na skalách.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.