ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Sibari

Ve vzdálenosti asi 5 km od pobřeží Jónského moře najdeme zbytky jedné z největších řeckých kolonií. Blízké pobřežní části se staly oblíbeným místem dovolených.

Historie

Oblast v blízkosti soutoku řek Crati a Coscile kolonizovali řečtí osadníci z Peloponésu v 8. století, jako součást Magna Graecia (Velké Řecko). Založili zde jednu z největších a zároveň nejbohatší a nejvýznamnější kolonii - Sybaris. Mimochodem, odsud pochází v italštině slovo Sibarito = požitkář. Roku 193 př. n. l. město dobyli Římané a přejemnovali na Copia, později Thurii. Na přelomu 5. a 6. století začalo upadat, bylo zapomenuto a objeveno až na začátku 20. století.

Parco archeologico di Sibari a Muzeum

Archeologický průzkum v oblasti iniciovali senátor Umberto Zanotti Bianco a archeolog Paola Zancani Montuoro v roce 1932. Problémy při vykopávkách způsobil odvod spodní vody (z důvodu blízkosti řeky Crati). Systematické vykopávky prakticky započaly až koncem 60. let. Archeologické muzeum - Museo archeologico nazionale della Sibaritide 1 vzniklo až v 90. letech. Dnes je odkryto asi 1% původního rozhohy města, jsou odkryty části čtvrtí Parco del Cavallo a Casa Bianca. Předpokládá se že město bývalo 20 krát větší než Pompeje. Můžete si zde prohlédnout část hlavní ulice, zbytky vil s mozaikovými podlahami a divadlo. V roce 2013 byl archeologický park zaplaven rozvodněnou řekou Crati, na obnově se pracuje.

 • Museo archeologico nazionale della Sibaritide 1
  Archeologické nálezy z vykopávek
  Adresa: Fraz. Sibari – Loc. Casa Bianca, Cassano allo Ionio
  9:00 - 19:30 denně mimo PO a svátky
  Vstup: Plný 2 €, snížený 1 €  /2014/

 • Parco archeologico di Sibari (Scavi) 2
  Vykopávky historického města
  Adresa: SS 106 - Sibari, Cassano allo Ionio
  9:00 - 1 hod před setměním, denně mimo PO a svátky
  Vstup: Zdarma

Marina di Sibari a Laghi di Sibari

Turistickou část Marina di Sibari 3 odděluje od Jónského pobřeží piniový háj. Letovisko bylo založeno v 70. letech minulého století. Řadí se mezi ty klidnější, s vilovou zastavbou a několika resorty. V roce 2014 byla schválena rekonstrukce komunikací, plánována je také nová výstavba.

Část Laghi di Sibari 4 vznikla rekultivací umělě vytvořených jezer a následně propojením s Jónským mořem. Komplex se čtyřmi umělými poloostrovy nechalo vybudovat sdružení majitelů z Friuli v 70. letech. Dnes jsou majitelé převážně z Neapole. Nachází se zde přibližně 3000 kotvišť a hotely. Vstup je možný pouze pro ubytované.

Cassano allo Ionio

Terme Sibarite

Zdejší termální prameny objevili již staří Římané. Roku 1817 byly založeny lázně. Slouží pouze pro léčebné pobyty, není možné navštívit individuálně.

Cassano allo Ionio (také Cassano all'Ionio) 5, pod které Sibari s okolními obcemi spadá, vzniklo po úpadku Sibari. V 11. století se zde připomínají Normané, později rod Anjou. Významná je katedrála 6, původně z roku 1100, přestavěná v 15. století. Zvonice byla přistavěna v roce 1608. Uvnitř je možné vidět fresky a mramorový oltář. Nedaleko vchodku do katedrály stojí Lví fontána z 15. století, sochy jsou ale z pozdější doby.

reklama


Hodnocení návštěvníků

50%

26 uživatelů


Doprava

A2 - Sibari 21 km
A14 - Taranto 122 km
Sibari - FS
(Marina, Arch. park) 5 km
Lamezia 134 km
Brindisi 203 km

Počasí

Moře a pláže

Pláž: Písek, štěrk
Modrá vlajka:
Laghi: 2000, 2002
Navštivte v okolí

Další informace

reklama

RecenzeRecenze Sibari

Zatím žádný komentář. Buďte první!
Komentáře přidávají návštěvníci webu - bez registrace.
Vložit komentář