Ve vzdálenosti asi 5 km od pobřeží Jónského moře najdeme zbytky jedné z největších řeckých kolonií. Blízké pobřežní části se staly oblíbeným místem dovolených.
Oblast v blízkosti soutoku řek Crati a Coscile kolonizovali řečtí osadníci z Peloponésu v 8. století, jako součást Magna Graecia (Velké Řecko). Založili zde jednu z největších a zároveň nejbohatší a nejvýznamnější kolonii - Sybaris. Mimochodem, odsud pochází v italštině slovo Sibarito = požitkář. Roku 193 př. n. l. město dobyli Římané a přejemnovali na Copia, později Thurii. Na přelomu 5. a 6. století začalo upadat, bylo zapomenuto a objeveno až na začátku 20. století.
Archeologický průzkum v oblasti iniciovali senátor Umberto Zanotti Bianco a archeolog Paola Zancani Montuoro v roce 1932. Problémy při vykopávkách způsobil odvod spodní vody (z důvodu blízkosti řeky Crati). Systematické vykopávky prakticky započaly až koncem 60. let. Archeologické muzeum - Museo archeologico nazionale della Sibaritide vzniklo až v 90. letech. Dnes je odkryto asi 1% původního rozhohy města, jsou odkryty části čtvrtí Parco del Cavallo a Casa Bianca. Předpokládá se že město bývalo 20 krát větší než Pompeje. Můžete si zde prohlédnout část hlavní ulice, zbytky vil s mozaikovými podlahami a divadlo. V roce 2013 byl archeologický park zaplaven rozvodněnou řekou Crati, na obnově se pracuje.
Turistickou část Marina di Sibari odděluje od Jónského pobřeží piniový háj. Letovisko bylo založeno v 70. letech minulého století. Řadí se mezi ty klidnější, s vilovou zastavbou a několika resorty. V roce 2014 byla schválena rekonstrukce komunikací, plánována je také nová výstavba.
Část Laghi di Sibari vznikla rekultivací umělě vytvořených jezer a následně propojením s Jónským mořem. Komplex se čtyřmi umělými poloostrovy nechalo vybudovat sdružení majitelů z Friuli v 70. letech. Dnes jsou majitelé převážně z Neapole. Nachází se zde přibližně 3000 kotvišť a hotely. Vstup je možný pouze pro ubytované.
Zdejší termální prameny objevili již staří Římané. Roku 1817 byly založeny lázně. Slouží pouze pro léčebné pobyty, není možné navštívit individuálně.
Cassano allo Ionio (také Cassano all'Ionio) , pod které Sibari s okolními obcemi spadá, vzniklo po úpadku Sibari. V 11. století se zde připomínají Normané, později rod Anjou. Významná je katedrála
, původně z roku 1100, přestavěná v 15. století. Zvonice byla přistavěna v roce 1608. Uvnitř je možné vidět fresky a mramorový oltář. Nedaleko vchodku do katedrály stojí Lví fontána z 15. století, sochy jsou ale z pozdější doby.
A2 - Sibari | 21 km |
A14 - Taranto | 122 km |
Sibari - TI | |
(Marina, Arch. park) | 5 km |
Lamezia | 134 km |
Brindisi | 203 km |
Sibari
Uživatelské recenze k místu Sibari
cassanoalloionio.asm enet.it
V místě Sibari
» nové okno
Město Villapiana se nachází na východním pobřeží Kalábrie u Jónského moře. Dělí se na tři části - Villapiana, Villapiana Lido a Villapiana Scalo.
» VíceObec s 2 500 obyvateli, ležící v Národním parku Pollino, přibližně 15 km od pobřeží Jónského moře.
» VíceMěsto na kopci, asi 8 km od pobřeží Jónského moře se 40 000 obyvateli. Město bylo založeno v roce 977, v době arabských útoků. V roce 1532 zde žilo 4000 obyvatel.
» VíceVzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.