Sirmione

Centrum městečka Sirmione (7 500 ob.) se nachází na čtyřkilometrovém poloostrově na jihu jezera Garda. Histrorické město s hradem a termálními lázněmi je velmi oblíbeným místem turistů.

Nejstarší nálezy na tomto místě pocházejí z neolitu. Římané zde založili město s římskou vilou Sermione Mansie. V první polovině 8. století se v oblasti připomínají Langobardové. Ve 13. století město získal rod Scaligeri z Verony. Roku 1378 patří rodu Visconti, krátce na to, v r. 1405, se však stává součástí Benátské republiky. Po napoleonských válkách ho získalo Rakousko-Uhersko, až do konce I. svět. války. Dnešní lázně byly založeny koncem 19. století.

Terme di Sirmione

5 Díky pramenům vody o teplotě 69 °C s obsahem síry, chloridu sodného, jódu, bromu, hořčíku, selenu a zinku mohly vzniknout lázně přímo na břehu jezera Garda. Termální voda má dobré účinky na pokožku, odstraňuje odumřelé buňky. Má dobrý vliv také na pokles krevního tlaku. V lázních je možné navštívit vnitřní i venkovní bazény nebo vířivky.

Památky

Římská vila Grotte di Catullo 1 byla postavena koncem 1. století př. n. l. Téměř dvouhektarový komplex je nyní archeologickým nalezištěm. Nepřehlédnutelný při vstupu do města je hrad Castello Scaligero 2. Na nejužším místě poloostrova byl postaven vodní hrad rodem Scaligeri na přelomu 13. a 14. století. Nejvyšší věž má výšku 37 m. Uvnitř se nachízí muzeum.

Na nejvyšší místě ploostrova najdeme kostel San Pietro in Mavino 3, původně z 8. století. Přestavba do dnešní podoby proběhla v roce 1320. Uvnitř se nacházejí fresky ze 12. stol. Další významný kostel, Santa Maria della Neve 4, pochází z 15. století. Zajímavostí je, že se v kostele nachází pět oltářů v jedné lodi.reklama


Hodnocení návštěvníků

50%

2 uživatelé


Doprava

A4 - Sirmione 8 km
Desenzano del Garda - FS 10 km
Venezia 159 km
Milano 171 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Via Colombare,
pondělí
Místní trh
Piazzale Lido Lugana,
čtvrtek
Informace bez záruky.
Navštivte v okolí

Fotogalerie

SirmioneSirmioneSirmione
Zobrazit fotogalerii »

Další informace

reklama

RecenzeRecenze Sirmione

Zatím žádný komentář. Buďte první!
Komentáře přidávají návštěvníci webu - bez registrace.
Vložit komentář