Sirmione

Centrum městečka Sirmione (7 500 ob.) se nachází na čtyřkilometrovém poloostrově na jihu jezera Garda. Histrorické město s hradem a termálními lázněmi je velmi oblíbeným místem turistů.

Nejstarší nálezy na tomto místě pocházejí z neolitu. Římané zde založili město s římskou vilou Sermione Mansie. V první polovině 8. století se v oblasti připomínají Langobardové. Ve 13. století město získal rod Scaligeri z Verony. Roku 1378 patří rodu Visconti, krátce na to, v r. 1405, se však stává součástí Benátské republiky. Po napoleonských válkách ho získalo Rakousko-Uhersko, až do konce I. svět. války. Dnešní lázně byly založeny koncem 19. století.

Terme di Sirmione

5 Díky pramenům vody o teplotě 69 °C s obsahem síry, chloridu sodného, jódu, bromu, hořčíku, selenu a zinku mohly vzniknout lázně přímo na břehu jezera Garda. Termální voda má dobré účinky na pokožku, odstraňuje odumřelé buňky. Má dobrý vliv také na pokles krevního tlaku. V lázních je možné navštívit vnitřní i venkovní bazény nebo vířivky.

Památky

Římská vila Grotte di Catullo 1 byla postavena koncem 1. století př. n. l. Téměř dvouhektarový komplex je nyní archeologickým nalezištěm. Nepřehlédnutelný při vstupu do města je hrad Castello Scaligero 2. Na nejužším místě poloostrova byl postaven vodní hrad rodem Scaligeri na přelomu 13. a 14. století. Nejvyšší věž má výšku 37 m. Uvnitř se nachízí muzeum.

Na nejvyšší místě ploostrova najdeme kostel San Pietro in Mavino 3, původně z 8. století. Přestavba do dnešní podoby proběhla v roce 1320. Uvnitř se nacházejí fresky ze 12. stol. Další významný kostel, Santa Maria della Neve 4, pochází z 15. století. Zajímavostí je, že se v kostele nachází pět oltářů v jedné lodi.

Lago di Garda

Lago di Garda

Největší a nejznámější z italských jezer leží na hranici regionů Lombardia, Veneto a Trentino-Alto Adige. Plocha jezera má velikost téměř 370 km.

Příroda, Ostatní, Lombardia

» Více

reklama

Turistické cíle - Sirmione

1
Grotte di Catullo

Římská vila, archeologické naleziště.

2
Castello Scaligero

Vodní hrad.

3
Kostel San Pietro in Mavino

Kostel z 8. - 14. století.

4
Kostel Santa Maria della Neve

Kostel s historickými oltáři.

5
Lázně - Terme di Sirmione

Termální lázně.

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

50%

2 uživatelé


Doprava

A4 - Sirmione 8 km
Desenzano del Garda - TI 10 km
Venezia 159 km
Milano 171 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Via Colombare,
pondělí
Místní trh
Piazzale Lido Lugana,
čtvrtek
Informace bez záruky.

Navštivte v okolí

Další informace

reklama
Dovolená v Itálii

Recenze


Uživatelské recenze Sirmione  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

21 km
Lago di Garda
Lago di Garda

Největší a nejznámější z italských jezer leží na hranici regionů Lombardia, Veneto a Trentino-Alto Adige. Plocha jezera má velikost téměř 370 km.

» Více
38 km
Verona
Verona

Verona je největším městem regionu Veneto, přesto že není hlavním městem; žije zde přibližně 255 600 obyvatel. Město ležící na řece Adige nabízí množství historických a uměleckých památek.

» Více
123 km
Padova
Padova

Město Padova (207 300 ob.) najdeme západně od Benátek, na řece Bacchiglione. Je hlavním městem stejnojmenné provincie a součást metropolitní oblasti Padova-Treviso-Benátky.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.