Sorrento

Zobrazit mapu

Město Sorrento s 16 500 obyvateli leží v Neapolském zálivu a je oblíbenou destinací díky blízkosti Neapole, Pompejí a ostrova Capri. Najdeme zde především hotely vyšší cennové kategorie. Sorrentský poloostrov navazuje na pobřeží Amalfi - kolem dramatického pobřeží vede úzká silnice, jedna z nejkrásnějších ve středomoří.

Limone di Sorrento

Limone di Sorrento je chráněnné zeměpisné označení EU pro citrony vypěstované v okolí Sorrenta, Sorrentského poloostrova a ostrova Capri. Citrony mají oválný tvar a musí vážit více než 85 g. Mají žlutou barvu, vysokou kyselost a kůru střední tloušťky. Pěstují se většinou pod rákosovými rohožemi, z důvodu ochrany před počasím. Ročně se jich zde sklidí okolo 130 000 tun.

Historie

Sorrento bylo založeno za starověkého Řecka. Podle legendy zde žily Sirény, které okouzlovaly mořeplavce. Později se stalo oblíbeným místem Římanů, podobně jako Ischia a Capri. Ve městě můžete navštívit katedrálu 1 z 15. století s barokní vnitřní výzdobou (18. st.).

Kultura

V Sorrentu se narodil básník Torquato Tasso. Pobývali zde významné osobnosti jako spisovatelé Maxim Gorkij, Lord Byron, J. W. Goethe, W. Scott..., astrofyzik Ian Dickson, dále Enrico Caruso či Luciano Pavarotti. Počátkem 20. stol. vzkila píseň Torna a Surriento (Vrať se do Sorrenta) se slovy Giambattisty de Curtise.

reklama


Hodnocení návštěvníků

100%

3 uživatelé


Doprava

A3 - Castellammare di Stabia 26 km
Sorrento - CV
Sorrento - Capri - Napoli
Napoli 54 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Via San Renato,
úterý 8:00 - 14:00
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Skály
Modrá vlajka:
2018, 2019, 2020
Navštivte v okolí

Další informace

reklama

RecenzeRecenze Sorrento

Zatím žádný komentář. Buďte první!
Komentáře přidávají návštěvníci webu - bez registrace.
Vložit komentář