Sorrento

Město Sorrento s 16 500 obyvateli leží v Neapolském zálivu a je oblíbenou destinací díky blízkosti Neapole, Pompejí a ostrova Capri. Najdeme zde především hotely vyšší cennové kategorie. Sorrentský poloostrov navazuje na pobřeží Amalfi - kolem dramatického pobřeží vede úzká silnice, jedna z nejkrásnějších ve středomoří.

Limone di Sorrento

Limone di Sorrento je chráněnné zeměpisné označení EU pro citrony vypěstované v okolí Sorrenta, Sorrentského poloostrova a ostrova Capri. Citrony mají oválný tvar a musí vážit více než 85 g. Mají žlutou barvu, vysokou kyselost a kůru střední tloušťky. Pěstují se většinou pod rákosovými rohožemi, z důvodu ochrany před počasím. Ročně se jich zde sklidí okolo 130 000 tun.

Historie

Sorrento bylo založeno za starověkého Řecka. Podle legendy zde žily Sirény, které okouzlovaly mořeplavce. Později se stalo oblíbeným místem Římanů, podobně jako Ischia a Capri. Ve městě můžete navštívit katedrálu 1 z 15. století s barokní vnitřní výzdobou (18. st.).

Kultura

V Sorrentu se narodil básník Torquato Tasso. Pobývali zde významné osobnosti jako spisovatelé Maxim Gorkij, Lord Byron, J. W. Goethe, W. Scott..., astrofyzik Ian Dickson, dále Enrico Caruso či Luciano Pavarotti. Počátkem 20. stol. vzkila píseň Torna a Surriento (Vrať se do Sorrenta) se slovy Giambattisty de Curtise.

reklama
Dovolená v Itálii

Turistické cíle - Sorrento

1
Katedrála

Katedrála z 15. - 18. století.

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

100%

3 uživatelé


Doprava

A3 - Castellammare di Stabia 26 km
Sorrento - EAV
Sorrento - Capri - Napoli
Napoli 54 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Via San Renato,
úterý 8:00 - 14:00
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Skály

Navštivte v okolí

Další informace

reklama

Recenze


Uživatelské recenze Sorrento  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

12 km
Positano
Positano

Positano leží na nádherném Amalfském pobřeží (Costiera Amalfitana), jižně od Neapole. Samotné město s téměř 4 000 obyvateli leží na vápencově stěně, prudce se svažující až k moři, kde se nacházejí malé pláže.

» Více
17 km
Capri
Capri

Capri je nejkrásnější, nejluxusnější ostrov první kategorie v Itálii, je vyhledávaným turistickým místem s azurovým mořem a nezapomenutelnou scenérií.

» Více
24 km
Amalfi
Amalfi

Město Amalfi se nachází uprostřed Amalfského pobřeží (Costiera Amalfitana), 24 km západně od Salerna. Leží v ústí hluboké rokle a úpatí hory Monte Cerreto.

» Více
25 km
Ravello
Ravello

Město s 2 500 obyvateli se nachází západně od Salerna, nedaleko Amalfi. Ravello najdeme na kopci ve výšce 365 m n. m., odkud můžete pozorovat fascinující scenérii okolních kopců končících až v moři.

» Více
32 km
Napoli (Neapol)
Napoli (Neapol)

Neapol je hlavním městem regionu Campania, přibližně s 1,2 milionem obyvatel, je třetím největším městem Itálie. Nachází se zde nejdůležitější jihoitalský přístav.

» Více
51 km
Ischia

Největší ostrov v neapolském zálivu o velikosti 46 km2 vznikl sopečnou činností. Díky tomu je ostrov hornatý a najdeme zde několik termálních lázní.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.