Termoli

Jediné větší město na pobřeží v regionu Molise s populací 32 000 obyvatel. Původní rybářské město se nachází na výběžku u přístavu. O novější části se Termoli rozrostlo až po 2. světové válce a stalo se z něj oblíbené letovisko (především pro italské turisty, zahraniční turisté zatím Termoli neobjevili).

Historie

Římští patriciové zde měli na pobřeží své vily. Další zmínka pochází z 10. století, kdy oblast od Lombardů přebrali Normané. V říjnu 1945 se zde odehrála jedna z největších tankových bitev.

Historické centrum

Mezi písečnými plážemi lemovanými piniemi vyčnívá město s kamenným opevněním. Hrad nechal postavit roku 1247 Fridrich II. Uprostřed staré části, na Via Duomo se nachází katedrála San Basso. Pochází z 12. - 13. století a je postavena v normansko-apulském stylu. V 16. století byla poničena při nájezdu Turků. Některé části byly později opraveny v barokním slohu ale ve 20. století je restaurátoři odstranili.

reklama

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

81%

8 uživatelů


Doprava

A14 - Termoli 6 km
Termoli - TI
Isole Tremiti
Hvar, Korčula, Lastovo, Bol
Pescara 107 km
Bari 205 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Via Mascilongo,
úterý 8:00 - 14:00
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Písek

Navštivte v okolí

Další informace

reklama
Dovolená v Itálii

Recenze
Navštivte v okolí

8 km
Campomarino

Campomarino se 7 000 obyvateli leží při pobřeží Jaderského moře, 5 km jižně od Termoli. Campomarino a Termoli jsou prakticky jediná větší letoviska na pobřeží v regionu Molise.

» Více
33 km
Vasto

Město Vasto s 40 400 obyvateli leží ve výšce 144 metrů nad Jaderským mořem, v provincii Chieti. Písčité pláže, které pravidelně získávají Modrou vlajku, se nacházejí jižně.

» Více
54 km
Isole Tremiti
Isole Tremiti

Celkem pět ostrovů najdeme v Jaderském moři, 22 km severně od poloostrova Gargano a 40 km východně od pobřeží Molise.

» Více
101 km
Pescara
Pescara

Nejlidnatější město regionu Abruzzo s 123 100 obyvateli leží na pobřeží Jaderského moře. Nachází se zde jeden z největších turistických přístavů v Jaderském moři s 1250 kotvišti.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.