Tortoreto

Město s téměř 10 000 obyvateli leží blízko pobřeží Jaderského moře, na severu regionu Abruzzo. Dělí se na dvě části. Tortoreto (staré město), leží na kopci asi 3 km od moře. Část Tortoreto Lido (břeh) je hlavně přímořské letovisko. Navazuje ze severu na město Alba Adriatica a na jihu na Giulianova.

Staré město

Oblast byla obydlena již v 5. tisíciletí př. n. l., v 1. stol. n. l. město spadalo pod Římskou říši. Ve středověku město vlastnili Normani, baroni z Anjou a Aragonci. V polovině 18. stol. přechází Tortoreto pod kontrolu Neapolského království. V r. 1863 byla pod městem postavena železnice a nádraží.

Ve starém městě, které si zachovalo středověký ráz, najdeme tři kostely. Kostel Santa Maria della Misericordia byl postaven okolo roku 1348. Uvnitř jsou fresky od Giacoma Bonifiniho. Kostel San Nicola pochází již z 11. stol., přestavěn byl v 16. stol a je po nedávné rekonstrukci. Poslední, Sant'Agostino, byl dostavěn v roce 1640 v barokním slohu. Uvnitř se nachází plátno - křest sv. Augustýna (1653) od Mattia Pretiho. Od roku 1998 zde najdeme Muzeum námořní kultury (Museo della cultura marinara).

Totroreto Lido

Moderní část s ubytovacími kapacitami všech kategorií. Úzká písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře. Kolem pláže vede promenáda. Město se neustále rozrůstá. Jihozápadně, pod dálničním mostem, se nachází aquapark Onda Blu.

Riviéra Abruzzo

Riviéra Abruzzo

Riviera Abruzzese, obvykle chybně zařazována do Palmové riviéry, je pobřežní část regionu Abruzzo u Jaderského moře, o délce přibližne 140 kilometrů.

Ostatní, Město, Příroda, Abruzzo

» Více

reklama

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

51%

37 uživatelů


Doprava

A14 - Val Vibrata 7 km
Tortoreto Lido - TI 4 km
Pescara 65 km
Ancona 116 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Via Archimede,
sobota 8:00 - 13:00
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Písek

Další informace

reklama

Recenze


Uživatelské recenze Tortoreto  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

8 km
Giulianova

Město Giulianova (23 600 ob.) se skládá ze dvou částí: Giulianova Paese (také někdy Alta) a Giulianova Lido.

» Více
20 km
Riviéra Abruzzo
Riviéra Abruzzo

Riviera Abruzzese, obvykle chybně zařazována do Palmové riviéry, je pobřežní část regionu Abruzzo u Jaderského moře, o délce přibližne 140 kilometrů.

» Více
20 km
San Benedetto del Tronto

Město San Benedetto del Tronto leží na pobřeží Jaderského moře, při ústí řeky Tronto, na jihu regionu Marche. Žije zde přibližně 50 000 obyvatel.

» Více
35 km
Ascoli Piceno
Ascoli Piceno

Město Ascoli Piceno najdeme v jižní části regionu Marche, 25 km západně od pobřeží Jaderského moře. V Ascoli Piceno, hlavním městě stejnojmenné provincie, žije 51 500 obyvatel.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.