Tropea

Město Tropea s téměř 6 000 obyvateli se nachází v jižní Kalábrii, v provincii Vibo Valentia, na pobřeží Tyrhénského moře, zvaném Costa degli Dei (Pobřeží bohů). Tropea je známé letovisko s nádhernými plážemi a čistým mořem, v minulosti byla oceněna jako „Nejkrásnějí obec Itálie”.

Historie

Podle legendy bylo město založeno Herkulem, když se vracel od Gibraltarského průlivu. Tropea byla součástí Magna Graecia, jak dokládají řecké hroby v blízkosti města. Římané později postavili obchodní přístav, asi 3 km jižně od dnešního města. Okolní pobřeží bylo místem, kde Sextus Pompeius porazil Octavia. Město hrálo důležitou roli v době vlády Římanů, Normanů a Aragonců, díky své strategické poloze u moře. Během středověku se Tropea stala důležitým námořním obchodním centrem, ale byla také často vystavena nájezdům pirátů. V 11. století, za vlády Normanů získalo město mnoho privilegií, což vedlo k ekonomickému rozmachu a přílivu dalších šlechtických rodů. Tropea si udržela svůj vliv i při příchodu dalších dynastií; od Štaufů po Anjou a Aragonce. V roce 1876 došlo ke zničení hradu, který byl součástí městského opevnění. Během 20. století se Tropea stala oblíbeným turistickým letoviskem.

Centro storico

V centru města Tropea najdeme historické památky, několik kostelů, obchody, kavárny a restaurace specializující se na kalábrijskou kuchyni. Centrum samotné je postaveno na skále a nabízí nádherné výhledy do okolí. Hlavní část tvoří Corso Vittorio Emanuele a Piazza Ercole. Okolní paláce pocházejí hlavně ze 17. a 18. století.

V okolí se pěstuje kvalitní červená cibule s označením Cipolla di Tropea. Každoročně se zde koncem července konají slavnosti Sagra della Cipolla. Ve městě je možné koupit dokonce cibulovou zmrzlinu. Dalším typickým produktem je pikantní salám, zvaný Nduja, vyslovuje se [en-du-ja].

Duomo di Maria Santissima di Romania 1

Katedrála v historickém jádru města pochází původně z 12. století. Má tři lodě v typickém normanském stylu, postavena byla ze žlutého tufu a lávového kamene.  V 17. století došlo k barokní přestavbě a prodloužení. Uvnitř katedrály je umístěna byzantská ikona Madony z roku 1330, která je považována za ochránkyni města.

Santa Maria dell’Isola 2

Santuario di Santa Maria dell’Isola je malebný kostel na skále, která původně tvořila ostrov. Představuje nejznámější symbol města. Postaven byl už v 6. století. Přístup k němu je možný pouze po schodišti vytesaném do skály. Kostel prošel několika přestavbami, poslední po zemětřesení v roce 1905. Uvnitř se nachází trojice soch z 18. století. Za kostelem je možné navštívit zahradu se středomořskou vegetací.

  • Santuario Santa Maria dell’Isola 2
    PO-NE: 9:00 - 13:00, 16:00 - 20:00
reklama

Turistické cíle - Tropea

1
Duomo di Maria Santissima

Normanská katedrála z 12. století.

2
Santuario di Santa Maria dell’Isola

Kostel na skále u pobřeží.

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

70%

47 uživatelů


Doprava

A2 - S.Onofrio-Vibo V. 38 km
Tropea - TI 1,5 km
Lipari
Lamezia 56 km
Reggio Calabria 118 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Parcheggio Annunziata (Via Campo Inferiore),
sobota 8:00 - 13:00
Místní produkty
Via Accademia degli Affaticati,
denně dopoledne
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Písek

Navštivte v okolí

Další informace

reklama

Recenze


Uživatelské recenze Tropea  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

3 km
Parghelia
Parghelia

Letovisko Parghelia (1 250 ob.) leží v blízkosti známějšího města Tropea, na riviéře Costa degli Dei v Kalábrii. Nabízí nádherné přírodní pláže s průzračným mořem, mezi útesy a malé zátoky.

» Více
9 km
Marina di Zambrone
Marina di Zambrone

Marina di Zambrone je letovisko na pobřeží Tyrhénského moře, zvaném Costa degli Dei, v provincii Vibo Valentia. Je součástí nedaleké obce Zambrone. Nabízí nádherné pláže s jemným pískem a průzračné moře.

» Více
11 km
Capo Vaticano
Capo Vaticano

Capo Vaticano je 124 metrů vysoký mys na pobřeží Tyrhénského moře, asi 10 km jižně z Tropea. Bývá tak ale také označováno i okolní pobřeží. Administrativně spadá pod obec Ricadi.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.