Vasto

Město Vasto s 40 400 obyvateli leží ve výšce 144 metrů nad Jaderským mořem, v provincii Chieti. Písčité pláže, které pravidelně získávají Modrou vlajku, se nacházejí jižně. Centrem letního turismu je Marina di Vasto. Oblast ročně navštíví až 320 000 turistů.

Historie

Osada Histonium při pobřeží byla údajně založena řeckým hrdinou Diomédem. Nejstarší nalezené památky pocházejí z 13. stol. př. n. l. Histonium bylo nejspíše hlavním centrem starověkého státu Fretani. Julius Caesar oblast připojil k Římu. Město nemělo přístav, pouze malé kotviště; bylo tak závislé na přístavu Punta della Penna. Po rozpadu Západořímské říše Histonium obsadili Ostrogóti.

V 8. století pak bylo Normany připojeno k vévodství Benevento. Od 13. stol. je součástí Neapolského a následně Sicilského království. Pod správou rodu d'Avalos. V 15. století vyrostly městské hradby a věže kolem pobřeží, z důvodu ochrany před piráty. Roku 1566 město přesto dobyli turečtí piráti a vypálili jej. V roce 1938 nařídlil Mussolini změnit název na Istonio. Po II. světové válce se Vasto stalo oblíbenou turistickou oblastí. Místní ekonomika byla poznamenána mohutným sesuvem půdy v roce 1956.

Památky

Vasto si zachovalo hezké historické centrum. Uprostřed města, v blízkosti Corso Giuseppe Garibaldi, stojí hrad Castello Caldoresco 1 . Vznikl na přelomu 14. a 15. století. Pojmenovaný je podle architekta, který se na stavbě podílel - James Caldora. Hrad patřil rodině d'Avalos. V 18. století proběhla přestavba. Další významnou stavbou je Palazzo d'Avalos 2, z roku 1427. Na návrhu pracoval také Caldora. V budově dnes sídli Archeologické muzeum, Muzeum kostýmů a Umělecká galerie.

Ve městě najdeme velké množství církevních památek. Mezi nejzajímavější, které byste neměli vynechat patří katedrála San Giuseppe 3. Byla postavena ve 13. století, jako součást původního klášteru. V 19. a 20. století proběhlo rozšíření. Za návštěvu stojí také trojlodní kostel Santa Maria Maggiore 4, založený roku 1195.

Aqualand del Vasto

5 Severně od města byl vybudován největší aquapark ve střední a jižní Itálii.

Riviéra Abruzzo

Riviéra Abruzzo

Riviera Abruzzese, obvykle chybně zařazována do Palmové riviéry, je pobřežní část regionu Abruzzo u Jaderského moře, o délce přibližne 140 kilometrů.

Ostatní, Město, Příroda, Abruzzo

» Více

reklama

Turistické cíle - Vasto

1
Castello Caldoresco

Hrad z 14. - 15. století.

2
Palazzo d’Avalos

Palác z 15. století

3
Katedrála San Giuseppe

Katedrála ze 13. století.

4
Kostel Santa Maria Maggiore

Kostel z 12. století.

5
Aqualand del Vasto

Aquapark.

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

75%

3 uživatelé


Doprava

A14 - Vasto Nord 12 km
A14 - Vasto Sud 10 km
Vasto S. Salvo - TI 6 km
Porto di Vasto - TI 7 km
Isole Tremiti
Pescara 76 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Viale D´Annunzio,
sobota 8:00 - 14:00
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Písek

Další informace

reklama

Recenze


Uživatelské recenze Vasto  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

33 km
Termoli

Jediné větší město na pobřeží v regionu Molise s populací 32 000 obyvatel. Původní rybářské město se nachází na výběžku u přístavu.

» Více
69 km
Pescara
Pescara

Nejlidnatější město regionu Abruzzo s 123 100 obyvateli leží na pobřeží Jaderského moře. Nachází se zde jeden z největších turistických přístavů v Jaderském moři s 1250 kotvišti.

» Více
81 km
Isole Tremiti
Isole Tremiti

Celkem pět ostrovů najdeme v Jaderském moři, 22 km severně od poloostrova Gargano a 40 km východně od pobřeží Molise.

» Více
104 km
Riviéra Abruzzo
Riviéra Abruzzo

Riviera Abruzzese, obvykle chybně zařazována do Palmové riviéry, je pobřežní část regionu Abruzzo u Jaderského moře, o délce přibližne 140 kilometrů.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.