Ventimiglia

Zobrazit mapu

[ventimilja]
Posledním větším městem před francouzskou hranicí je Ventimiglia, zvaná také „Západní brána Itálie“. Město s 24 500 obyvateli rozděluje na dvě části řeka Roja, která ústí do Ligurského moře. Na nejvyšším místě stojí staré město, zvané Ventimiglia Alta. Na druhé straně řeky bylo v 19. století, díky přítomnosti dlouhé oblázko-písečné pláže, postaveno letovisko s vilami a hotely.

Historie

Za starověkého Říma byla na tomto místě, na cestě Via Julia Augusta, založena osada Intemelium. Po nájezdu langobardského krále Rotariho, roku 644 vzniklo opevněné město Vintimilia, na dnešním místě starého centra. Od roku 1221 bylo součástí Janovské republiky. V devatenáctém století krátce patřilo Sardinskému království.

Památky

Ve východní části Ventimiglia Alta nalezneme katedrálu Santa Maria Assunta 1 (Nanebevzetí), která byla dokončena na přelomu 11. a 12. století, stojí však na místě starší stavby ze 7. stol. Hned vedle, v zadní části, najdeme křtitelnici - Baptisterium také z 11. století, postavenou na místě starověkých lázní. Za zmínku stojí ještě kostel San Michele Arcangelo 2 v západní části města, budovaný od 10. do 12. století.  Nad novým přístavem se nachází pevnost Forte dell'Annunziata 3 z roku 1815, sloužila na ochranu Sardinského království. Asi jeden kilometr od centra, na Via alle Ville, se dochovala městská brána Porta Canarda 4 ze 13. století. Procházela tímto místem také starověká cesta Via Julia Augusta.

Villa e Giardini Hanbury 5

V nedaleké Mortola Inferiore založil v roce 1867 sir Thomas Hanbury botanickou zahradu. Spolu se zahradníkem Ludwigem Winterem zde vysadili subtropické rostliny z celého světa, na ploše 18 hektarů. Oba se zasloužili o rozvoj pěstování květin na okolní Riviera dei Fiori.

  • Giardini Botanici Hanbury
    Corso Montecarlo 43, La Mortola
    16. 6.- 15. 9. otevřeno 9.30 - 18.00
    Otevřeno celoročně, info na ofic. webu
    Vstup: 9 €/os [2015]reklama


Hodnocení návštěvníků


Zatím nikdo nehodnotil.


Doprava

A10 - Ventimiglia 2 km
Ventimiglia - FS
Genova 155 ks

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Via della Repubblica,
den 6:00 - 18:00
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Oblázky, štěrk
Navštivte v okolí

Další informace

reklama

RecenzeRecenze Ventimiglia

Zatím žádný komentář. Buďte první!
Komentáře přidávají návštěvníci webu - bez registrace.
Vložit komentář