Villapiana

Město Villapiana se nachází na východním pobřeží Kalábrie u Jónského moře. Dělí se na tři části - Villapiana, Villapiana Lido a Villapiana Scalo.

Villapiana

Staré město na kopci, asi 3 km od pobřeží. Ve městě se nachází kostel S. Maria del Piano, původně z 13.-14. století, který byl přestavěn v 17. století v barokním slohu. Ve městě najdeme i středověký hrad (nepřístupný). Balkony místních domů bývají obvěšeny sušícími se paprikami (peperoncino), to dokresluje zajímavou atmosféru tohoto místa. Příliš turistů zde ale nepotkáte.

Villapiana Lido a Scalo

Dvě městské části na pobřeží moře. Poměrně moderní města určená pro ubytování turistů. Ve větší části Lido se pravidelě konají trhy a kolem hlavní třídy Strada Statale Jonica 106 najdeme obchody a restaurace. Severně od Villapiana Lido, směrem na Trebisacce stojí strážní věž Torre Saracena z dob bojů se Saracény v 9. století.

reklama

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

48%

47 uživatelů


Doprava

A2 - Frascineto 34 km
A14 - Taranto 115 km
Villapiana Lido - TI 7 km
Lamezia 149 km
Brindisi 194 km
Bari 195 km

Počasí

Moře a pláže

Pláž: Písek a oblázky

Navštivte v okolí

Další informace

reklama

Recenze


Uživatelské recenze Villapiana  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

9 km
Cerchiara di Calabria
Cerchiara di Calabria

Cerchiara di Calabria (2 200 ob.) je malé město v Kalábrii, ležící v Národním parku Pollino, přibližně 15 km od pobřeží Jónského moře. Je obklopeno kopcovitým masivem, který se rozprostírá od hory Monte Sellaro až po Serra Dolcedorme.

» Více
13 km
Sibari
Sibari

Ve vzdálenosti asi 5 km od pobřeží Jónského moře najdeme zbytky jedné z největších řeckých kolonií. Blízké pobřežní části se staly oblíbeným místem dovolených.

» Více
15 km
Civita
Civita

Městečko Civita (820 ob.) leží na náhorní plošině na okraji Národního parku Pollino, nad úzkými soutěskami řeky Raganello. Dodnes jsou zde silně zastoupeny albánské tradice a kultura.

» Více
28 km
Oriolo

Obec s 1 850 obyvateli leží na 450 m vysoké skále, 20 km od pobřeží Jónského moře. V jihovýchodní části obce se nachází středověký hrad.

» Více
35 km
Corigliano Calabro
Corigliano Calabro

Město na kopci, asi 8 km od pobřeží Jónského moře se 40 000 obyvateli. Město bylo založeno v roce 977, v době arabských útoků. V roce 1532 zde žilo 4000 obyvatel.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.