ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Alberobello

Město Alberobello se proslavilo svou unikátní architekturou. V centru města se nachází zvláštní stavby, tzv. Trulli. Jsou to bílé kruhové domy postavené z kamene, bez malty. Střechy domů jsou tvořeny plochými kameny, naskládanými do kuželu, opět bez jakéhokoli pojiva. Těchto staveb je zde asi 1500. Město se rozkádá na dvou kopcích mezi olivovými háji. Na jednom najdeme Trulli předělané jako obchody se suvenýry, místními produkty a restaurace. Na druhém kopci (u kostela) se v domech běžně bydlí. Za poplatek Vás místní rádi do domů pustí nahlédnout.

Trulli

O původu staveb se toho moc neví. Podle legendy pocházejí z Řecka nebo Sýrie. Tloušťka zdiva staveb je 2 až 5 metrů, což je dobrá ochrana před horkem a zimou (díky vyšší poloze zde padá sníh i přes geografickou polohu). Na střechách staveb bývají namalovány magické symboly, hieroglyfy nebo kříže. Díky své unikátnosti bylo město zapsáno na seznam UNESCO.

Zde si můžete prohlédnout jak se v oblasti žilo před 500 lety. Nezapomeňte ochutnat místní speciality - olivy, pečivo, rozmarýno-šalvějová pálenka, víno, sýry.

reklama


Hodnocení návštěvníků

69%

57 uživatelů


Doprava

A14 - Gioia del Colle 33 km
Alberobello - FSE
Bari 66 km
Napoli 318 km

Počasí

Navštivte v okolí
  • Ostuni
  • Další: Bari, Castel del Monte, Taranto

Fotogalerie

AlberobelloAlberobelloAlberobello
Zobrazit fotogalerii »

Další informace

reklama

RecenzeRecenze Alberobello

1.
Alberobello je nádherný koutek Itálie, stojí za to se tam dojet podívat. Do většiny domečků se dostanete, jsou v nich obchůdky, můžete v nich i přespat. Úžasný zážitek.
Alča | 21.3.2014
2.
Překrásné skřítkové městečko vystřižené jako z pohádky. Stojí za pohled.
Monča | 29.7.2015
Komentáře přidávají návštěvníci webu - bez registrace.
Vložit komentář