ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Ascoli Piceno

Město Ascoli Piceno najdeme v jižní části regionu Marche, 25 km západně od pobřeží Jaderského moře. V Ascoli Piceno, hlavním městě stejnojmenné provincie, žije 51 500 obyvatel. Městem dříve vedla cesta spojující Jadran a Tyrhénské moře.

Historie

Oblast byla osídlena kmenem Picénů okolo 3. století př. n. l. V roce 268 př. n. l. se Ascoli stalo součástí Římské říše, ale nadále si udrželo nezávislost. V 1. stol. př. n. l. bylo římany po vzpouře dobyto. Ve středověku město patřilo rodu Spoletů.

Nenechejte si ujít

Piazza del Popolo 1 - renesanční náměstí je považováno za jedno z nejkrásnějších v Itálii. Domy v centru jsou postaveny z šedého mramoru - travertinu, který se těžil v okolí. Ve městě původně byly až dvě stovky věží, dochovalo se jich asi padesát. K severní straně náměstí přiléhá kostel San Francesco z roku 1549, jehož stavba začala už v roce 1258. V okolí se nacházejí historické paláce, z nich nejzajímavější je Palazzo dei Capitani del Popolo (na Piazza del Popolo - radnice).

Dominantou náměstí Piazza Arringo 2 je katedrála Sant'Emidio z 11. - 16. století a vedle něj stojící křtitelnice. V Palazzo dell'Arengo se nachází galerie Pinacoteca civica, ukývající mimo jiné obrazy od Tiziana. V přízemí najdeme informační centrum.

Při vjezdu do města od východu se nachází římský most Ponte di Cecco. V severní části města najdeme u sebe dva z nejstarších kostelu - San Pietro Martire a Santi Vincenzo e Anastasio 3 - oba jsou ze 13. století.

Caffè Meletti

TIP Palác Caffè Meletti na Piazza del Popolo 1 byl postaven koncem 19. století a je uveden na seznamu 150 historických kaváren. Interiér kavárny je převážně v secesním slohu podle architekta Marca Massimiho. Zdejším produktem je anýzová pálenka (Anisetta) podle receptury Silvia Melettiho, se zrnkem kávy ve sklenici.

reklama


Hodnocení návštěvníků

83%

12 uživatelů


Doprava

A14 - S. Benedetto 31 km
Ascoli Piceno - FS 2 km
Pescara 97 km
Ancona 132 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Piazza Arringo,
středa 7:30 - 12:00,
sobota 7:30 - 12:00
Místní trh
Via Recanati,
středa 7:30 - 12:00,
sobota 7:30 - 12:00
Informace bez záruky.
Navštivte v okolí

Fotogalerie

Ascoli PicenoAscoli PicenoAscoli Piceno
Zobrazit fotogalerii »

Další informace

reklama

RecenzeRecenze Ascoli Piceno

1.
Krásné město, rozhodně stojí za návštěvu.
Miluše Olšáková | 11.8.2014
Komentáře přidávají návštěvníci webu - bez registrace.
Vložit komentář