Capri

Capri je nejkrásnější, nejluxusnější ostrov první kategorie v Itálii, je vyhledávaným turistickým místem s azurovým mořem a nezapomenutelnou scenérií. Nachází se v Tyrhénském moři, v jižní části neapolského zálivu. Ostrov je dobře dostupný lodí ze Sorrenta (20 min), Neapole a dalších míst.

Lodí se dostanete do přístavu Marina Grande, odkud se můžete dostat lanovkou (Funicolare) do centra města Capri.

Grotta Azzurra

Z přístavu se můžete vydat na okružní plavbu okolo ostrova s návštěvou Modré jeskyně. Plavba trvá přibližně dvě hodiny a uvidíte Bílou jeskyni (Grotta Bianca), Přírodní oblouk (Arco Naturale), Faraglioni (typické kameny v moři), Marina Piccola, Zelenou jeskyni (Grotta Verde) a Modrou jeskyni. Možné je ale navštívit pouze Modrou jeskyni 1 (trvá 1 hodinu).

Capri a Anacapri

Hlavní město ostrova - Capri 2 se nachází nad přístavem. Z východu lanovky se dostanete na náměstí Piazza Umberto I., zde se nachází kostel Santo Stefano a věž s hodinami. V městečku najdete především obchody s luxusním zbožím, suvenýry, kavárny a restaurace. 2 km východně po via Tiberio dojdete až k vile Jovis 3, postavenou římským císařem Tiberiem.

Opačným směrem vede silnice do dalšího města Anacapri, kde se nacházejí především vily a hotely. V centru pak najdeme kostel San Michele 4 s majolikovou podlahou. Odtud je možné vystoupit na nejvyšší horu Monte Solaro nebo navštívit zbytky některé ze starořímských vil.

reklama

Turistické cíle - Capri

1
Grotta Azzurra

Modrá jeskyně.

2
Capri, Piazza Umberto I.

Centrum městečka Capri.

3
Villa Jovis

Zbytky antické Tiberiovy vily.

4
Anacapri, Kostel San Michele

Centrum městečka Anacapri.

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

89%

56 uživatelů


Doprava

A3 - Castellammare di Stabia 42 km
Sorrento - EAV 18 km
Capri - Sorrento
Capri - Napoli - Ischia
Capri - Positano - Amalfi
Napoli 40 km

Počasí

Moře a pláže

Pláž: Oblázky a skály

Další informace

reklama

Recenze


Uživatelské recenze Capri  3 příspěvky


Navštivte v okolí

17 km
Sorrento
Sorrento

Město Sorrento s 16 500 obyvateli leží v Neapolském zálivu a je oblíbenou destinací díky blízkosti Neapole, Pompejí a ostrova Capri.

» Více
27 km
Positano
Positano

Positano leží na nádherném Amalfském pobřeží (Costiera Amalfitana), jižně od Neapole. Samotné město s téměř 4 000 obyvateli leží na vápencově stěně, prudce se svažující až k moři, kde se nacházejí malé pláže.

» Více
37 km
Procida
Procida

Nejmenší ostrovem v Neapolském zálivu, s plochou 4,1 km2, je Procida. Leží mezi pevninským mysem Capo Miseno a ostrovem Ischia.

» Více
39 km
Amalfi
Amalfi

Město Amalfi se nachází uprostřed Amalfského pobřeží (Costiera Amalfitana), 24 km západně od Salerna. Leží v ústí hluboké rokle a úpatí hory Monte Cerreto.

» Více
39 km
Napoli (Neapol)
Napoli (Neapol)

Neapol je hlavním městem regionu Campania, přibližně s 1,2 milionem obyvatel, je třetím největším městem Itálie. Nachází se zde nejdůležitější jihoitalský přístav.

» Více
43 km
Ischia

Největší ostrov v neapolském zálivu o velikosti 46 km2 vznikl sopečnou činností. Díky tomu je ostrov hornatý a najdeme zde několik termálních lázní.

» Více
57 km
Salerno
Salerno

Hlavní město stejnojmenné provincie v Salernském zálivu, s 140 500 obyvateli. Jedná se o nejaktivnější přístav v Tyrhénském moři, ročně se zde přepraví až sedm milionů tun zboží.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.