ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Isole Tremiti

Celkem pět ostrovů najdeme v Jaderském moři, 22 km severně od poloostrova Gargano a 40 km východně od pobřeží Molise. Název vznikl od slova tremolanti (otřesy) což dokazuje, že oblast byla v minulosti zasažena zemětřesením. Ostrovy připadají regionu Apulie (Puglia). Jsou součástí Národního parku Garagano díky neporušené krajině s čistým mořem, mořskými jeskyněmi a malými plážemi. Žije zde přibližně 350 obyvatel, jejichž počet v létě prudce stoupne.

Historie

Ostrovy jsou osídleny již od 4. stol. př. n. l. Později sloužili především k deportaci věznů. Římský císař Augustus zde nechal uvěznit svou neteř Julii. V 9. století n. l. vznikl na ostrově San Nicola benediktinský klášter. Roku 1237 sem byl přesídlen řád cisterciáků. Klášter byl přestavěn v pevnost, která odolala útokům tureckých pirátů. V roce 1783 se z kláštera na příkaz neapolského krále stává věznice. Po 1. světové válce byli na ostrovy deportováni lybijští zajatci.

San Nicola

K třetímu největšímu ostrovu připlouvají lodě z Manfredonie, Vieste, Rodi Garganica, Ortony a Vasta. Přímo nad přístavem najdeme pevnost, původně klášter. Z horní části se nabízí nádherný výhled na ostatní ostrovy. Na nejvyšším místě se nachází kostel Santa Maria a Mare v podobě z 15. století. Uvnitř si všimněte unikátního oltáře a malovaného stropu. V místnosti po pravé straně se nacházejí ostatky mnicha jménem Nicolò.

San Domino

Největší z ostrovů: 2,08 km2, také s nejrozvinutějším cestovním ruchem. Zde se nacházejí veškeré ubytovací kapacity ostrovů. Na ostrov se dostanete lodí z protějšího ostrova San Nicola, nebo potom z Peschici, Termoli a Pescary. Na okružní plavbě kolem ostrovů je možné obdivovat mořské jeskyně (lodě vyplouvají také ze San Nicoly). V malých zátokách najdme písčité či oblázkové pláže.

Isole Tremiti

Neobydlené ostrovy

Druhým nejvetším ostrovem je Capraia (také Caprara nebo Capperaia). Přestože zde najdeme torza budov je ostrov neobydlený. Mezi ostrovy Capraia a San Nicola je v moři potopená socha otce Pia. Během okružní jízdy se zde zastavuje na potápění. Mezi San Nicolou a San Dominem je hliněmý ostrůvek Cretaccio, nejměnší ze souostroví. Poslední z ostrovu, Pianosa leží 15 km severovýchodně od ostatních. Nízký ostrov bývá při bouři zcela zalitý vodou.

reklama


Hodnocení návštěvníků

68%

53 uživatelů


Doprava

A14 - Termoli 56 km
Termoli - FS 29 km
Rodi Garganico - FG 41 km
Tremiti - Rodi G. - Peschici
Tremiti - Vieste - Manfredonia
Tremiti - Termoli - Vasto - Ortona
Pescara 136 km
Bari 234 km

Počasí

Moře a pláže

Pláž: Oblázky a skály
Modrá vlajka:
2003, 2006, 2020, 2021
Navštivte v okolí

Fotogalerie

Isole TremitiIsole TremitiIsole Tremiti
Zobrazit fotogalerii »

Další informace

reklama

RecenzeRecenze Isole Tremiti

1.
Nejlepší!
Rusňáků
2.
Ostrovy Tremiti si nenechte v žádném případě ujít. Nedá se slovy popsat ta krása jiného světa. Super!!!
J+M | 6.4.2014
3.
Jedeme do Mattinaty a jak se nejlépe dostaneme na Tremiti. Z Manfredonie anebo z Vieste? Děkuji za radu

» odpovědi přesunuty do diskuse
R | 20.7.2014
4.
Isole Tremiti jsou malá perla Jadranu a do přírodních zážitků nabízí vše, co si středně náročný turista může přát - od procházek s úžasnými výhledy, přes lodní výlety kolem pobřeží, rekreační koupání a potápění i ubytování s restauracemi. Přírodní skvost je doplněn památkami - hradbami, kostelem a opuštěným klášterem. Než se jednodenní návštěvníci "rozpustí" po okolí, je zde přelidněno pouze v přístavu po připlutí lodí.
Pavel MaPa | 13.12.2015
Komentáře přidávají návštěvníci webu - bez registrace.
Vložit komentář