ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Lecce

[leče]
Historické město s 95 000 obyvateli leží na poloostrově Salento tvořící podpatek italské boty. Lecce je už přes 2 000 let jedním z nejdůležitějších měst v Apulii. Díky bohaté barokní architektuře se městu přezdívá Florencie jihu.

Lecce bylo založeno Řeky ve 3. stol. př. n. l.
Za římského císaře Hadriána, ve 2. stol. n. l. byl postaven amfiteátr (na Piazza Sant' Oronzo) a divadlo. Obě památky se dodnes dochovali. V 16. století se město dostalo pod nadvládu španělských Habsburků. V této době zde byla postavena většina památek - především kostely a paláce. Na většině návrhů pracoval Giuseppe Zimbalo. Stavby jsou v barokním slohu s velice detailními prvky vytesanými z místního vápence. Sloh se někdy označuje jako lecceské baroko.

Památky

Nejdůležitější památkou je bazilika Santa Croce TIP (svatý Kříž) - 1353, dokončen 1659. Dóm na piazza Duomo byl založen ve 12. století, později přestavěn barokně a přistavěna 70 m vysoká zvonice pod dohledem G. Zimbala. Napravo od dómu, na Piazza Duomo se nachází biskupský palác (Palazzo Vescovile) a seminář (Seminario). Další významnou památkou mimo kostelů je hrad Castello Carlo V, který postavil Karel V. v letech 1539 - 1549 (od r. 2009 přístupno veřejnosti.)

Prohlídka města

Via Giuseppe Libertini - Hlavní ulice, kostely
Piazza Duomo - Dóm, seminář
Via Vittorio Emanuele II
Piazza Sant' Oronzo - Amfiteátr
Via Umberto I - Basilica Santa Croce, Palazzo della Provincia
Viale 25 Luglio - Park, hrad Carlo V.

reklama


Hodnocení návštěvníků

58%

45 uživatelů


Doprava

A14 - Bari Nord 157 km
Lecce - FSE, TI
Brindisi 48 km
Bari 163 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Via Umberto I,
neděle 8:00 - 14:00
Místní trh
Viale dello Stadio,
pondělí 8:00 - 14:00
Informace bez záruky.
Navštivte v okolí

Další informace

reklama

Recenze


Uživatelské recenze Lecce  6 příspěvků


Navštivte v okolí

43 km
Otranto
Otranto

Otranto se nachází na východním pobřeží poloostrova Salento. Maják Faro della Falascia, ležící 5 km jižně, je nejvýchodnějším bodem italské pevniny.

» Více
46 km
Gallipoli
Gallipoli

Město Gallipoli s 21 000 obyvateli se skládá z několika částí. Nové město se nachází na poloostrově vybíhajícím do Jónského moře.

» Více
79 km
Santa Maria di Leuca
Santa Maria di Leuca

Město administrativně patří k Castrignano del Capo. Nachází se na nejjižnějším výběžku poloostrova Salento a celé Apulie.

» Více
81 km
Ostuni
Ostuni

Ostuni, zvané Bílé město (La Città Bianca) leží na návrší uprostřed olivových hájů, 8 km od jaderského pobřeží. Žije zde 32 000 obyvatel.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.