ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Otranto

Otranto se nachází na východním pobřeží poloostrova Salento. Maják Faro della Falascia, ležící 5 km jižně, je nejvýchodnějším bodem italské pevniny. Do Albánie je to přes Jaderské moře, resp. Otrantský průliv, jen 75 km. Za dobrého počasí bývá v dálce vidět Balkánské pohoří.

Otranto leží na základech starověkého města Hydrus. Významným přístavem se stalo v římské době, daleko důležitějším než Brindisi. Tady začínaly všechny námořní výpravy na východ. Od 8. stol. je v rukou byzantských císařů, později připadá k provincii Taranto. Několikrát město vyplenili Turci. Připomíná se zde král Ferdinand I. Neapolský spolu s uherským králem Matyášem Korvínem. Jako zastávku Otranto používaly napoleonské lodě.

Castello Aragonese

Aragonský hrad nechal postavit neapolský král Federico II. Přestavěn byl v letech 1485 - 1498 Alfonsem II. Aragonským. Pětiúhelníková pevnost se třemi věžemi měla jediný vstup, mostem přes hluboký příkop. Nad vstupem je erb Karla V.

Katedrála

V katedrále z roku 1088 se nachází největší podlahová mozaika v celé Itálii. Vstoupit se dá do podzemní mramorové krypty nebo do kostnice.

reklama


Hodnocení návštěvníků

75%

6 uživatelů


Doprava

A14 - Bari Nord 206 km
Otranto - FSE
Brindisi 95 km
Bari 210 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Via Madonna del Passo 10,
středa 8:00 - 14:00
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Písek a skály
Modrá vlajka:
2006, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021
Navštivte v okolí

Další informace

reklama

RecenzeRecenze Otranto

1.
Město je super,pláže přímo ve městě, jinak v okolí mnoha kilometrů,Památky pěkné, okolí příjemné=. na dovolenou asi dobré, nevím ceny mimo sezonu, v sezoně příliš vysoké, dnes ráno bylo super, teplo, voda OK. krásná je cesta autem podel pobřeží do jižního cípu Leuca.
Gaboš romik
2.
V minulém roce jsme poprvé navštívili Salento, byli jsme tu tři týdny a procestovali notný kus tohoto území. Poznali jsme mnoho měst a městeček. Otranto se svými uličkami v historickém centru, s nádhernou katedrálou a mozaikami uvnitř, nás oslovilo už při první návštěvě. Navštívili jsme ho ještě jednou a pokládáme ho za jedno z nejmalebnějších měst. Letos jsme si v něm zajistili ubytování na tři týdny a už se moc těšíme.
SignoraA
Komentáře přidávají návštěvníci webu - bez registrace.
Vložit komentář