ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Riccione

Osm kilometrů jižně od Rimini, při pobřeží Jaderského moře najdeme další oblíbenou turistickou destinaci - Riccione s téměř 35 000 obyvateli.

Historie

Oblast dnešního Riccione byla osídlena již ve 2. století př. n. l. V době starověkého Říma nesla osada název Vicus Popilius, býval zde most přes řeku Rio Melo. Roku 1260 obec získal rod Agolanti a připojil ji k nedalekému Rimini. Během 17. století vyrosto na pobřeží několik strážních věží na obranu před piráty. Koncem 19. stol. si Riccione oblíbili bohatí Bolognané a začali si zde stavět rezidence. V roce 1930 ve městě stálo na 80 hotelů. Roku 1934 byla dokončena vila italského vůdce v II. svět. válce Benita Mussoliniho (Villa Mussolini 1).

Riccione

Riccione spolu s Rimini jsou hlavní cíle letního cestovního ruchu v regionu Emilia-Romagna. Oblíbené jsou především u mladých lidí díky množství diskoték a klubů; ale také u rodin s dětmi pro možnost návštěvy zábavních parků.

Hlavním centrem města jsou ulice Viale Dante a Viale Ceccarini, kde je největší koncentrace obchodů a restaurací. Významnou událostí je tzv. Růžová noc (La Notte Rosa, www.lanotterosa.it), kdy jsou odpáleny stovky ohňostrojů nad pobřežím o délce 110 km.

Zábavní parky

reklama


Hodnocení návštěvníků

72%

9 uživatelů


Doprava

A14 - Riccione 3 km
Riccione - FS
Rimini 5 km
Ancona 84 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Piazza Unità,
pátek 8:00 - 14:00
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Písek
Wi-FiWi-Fi internet
Navštivte v okolí

Další informace

reklama

RecenzeRecenze Riccione

1.
Příjemné přímořské městečko, které rozhodně stojí za návštěvu. Kolem spousta atraktivních míst k návštěvě, krom Aqua fan, Italia miniatura zejména nedaleké San Marino nemá prostě chybu!
Alex | 25.1.2017
Komentáře přidávají návštěvníci webu - bez registrace.
Vložit komentář