San Vincenzo

[san vinčenzo]
San Vincenzo (7 000 ob.) patří mezi nejlépe vybavená přímořská letoviska v Toskánsku. Leží jižně od Livorna, na tzv. Etruské riviéře (Riviera degli Etruschi). Nedávno zde byl vybudován největší jachtový přístav v Toskánsku.

Historie

Od 9. do 5. století př. n. l. oblast obývali Etruskové. Ve 3. stol. př. n. l. zde Římané vybudovali silnici Via Aurelia. Po pádu Římské říše se krátce připomínají Langobardové. V té době vznikl dnes již neexistující hrad Biserno. Ve 13. století byl doložen název San Vincenzo, podle pobřežní saracénské věže. Později se město stalo součástí Námořní republiky Pisa. Nárok si však činila také Florencie, v 16. století došlo k bitvě o město. Poté skončilo ve vlastnictví Velkovévodství Toskánského (= Florencie). Od 19. století pak patří ke sjednocené Itálii. Počátkem 20. stol. začala těžba vápence z kopce San Carlo firmou Solvay, došlo také k rozvoji turismu na pobřeží. V roce 2010 byl otevřen nový turistický přístav.

Co navštívit

Torre di San Vincenzo 1 je věž v blízkosti severní části přístavu. Postavena byla v roce 1285 na ochranu pobřeží před piráty. Dnes se uvnitř pořádají výstavy. V jižní části centra stojí dominanta - kostel San Vincenzo 2. Stavba pochází z roku 1865. Uvnitř najdme fesky z let 1979 - 1987 od Giampaola Talaniho. Kolem pobřeží si všimněte starých vil, většinou z 19. století. Hlavním centrem města s obchody, restauracemi a kavárnami je Corso Vittorio Emanuele II. 3

reklama

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

83%

6 uživatelů


Doprava

A12 - Rosignano Marittimo 32 km
San Vincenzo - TI
Elba
Isola del Giglio
Capraia, Pianosa
Pisa 84 km
Firenze 135 km
Roma 246 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Piazza Giovanni XXIII,
sobota 7:00 - 13:00
Místní trh
Piazza Bruno Buozzi,
neděle (sezónně)
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Písek

Další informace

reklama

Recenze
Navštivte v okolí

20 km
Bolgheri
Bolgheri

Název Bolgheri je známý především mezi znalci italských vín. Hrad Bolgheri s přilehlým městečkem leží v oblasti Maremma Livornese, úředně spadá pod město Castagneto Carducci.

» Více
51 km
Elba
Elba

Ostrov Elba je třetím největším ostrovem Itálie, po Sicílii a Sardinii. Nachází se v Tyrhénském moři, v blízkosti Toskánského pobřeží, 10 km od města Piombino. Žije zde přibližně 30 000 obyvatel.

» Více
52 km
Volterra
Volterra

Na jednom z kopců v typicky toskánské krajině leží město Volterra (10 500 ob.). Původně etruská osada se postupně změnila v rozsáhlé středověké centrum.

» Více
84 km
Siena
Siena

V kopcovité krajině středního Toskánska leží město Siena, které byste neměli minout. Historické a umělecké město s téměř 54 000 obyvateli, bylo v roce 1995 zapsáno na seznam UNESCO.

» Více
86 km
Pisa
Pisa

Šikmá věž v Pise se stala jedním z hlavních symbolů Itálie. Pisa je ale také město s 90 000 obyvateli a od 12. století univezitním centrem.

» Více
116 km
Firenze (Florencie)
Firenze (Florencie)

Florencie, hlavní město Toskánska, leží v širokém údolí mezi kopci Apenin, 100 km východně od pobřeží Ligurského moře

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.