ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Terracina

[teračína]
Přibližně na stém kilometru římské silnice Via Appia, na pobřeží Tyrhénského moře se nachází město Terracina (asi 44 500 ob.). Staré město bylo vystavěno na úpatí hory Monte sant'Angelo. Na východní straně dnes Terracina končí u monumentálního skalního útvaru, zvaného Pisco Montano. Novým městem protéká řeka Porter a několik vodních kanálů.

Nové město, při pobřeží s jemným pískem, se stalo oblíbeným turistickým letoviskem. Najdeme zde velké množství restaurací, hotelů a obchodů.

Historie

Osadu založili Etruskové. Podle legendy zde našli útočiště uprchlíci ze Sparty. Ve 3. stol. př. n. l. se stala římskou kolonií s názvem Anxur. V 1. století byla vybudována římská cesta Via Appia, která procházela středem města. U moře byla zahloubena do skaliska Pisco Montano. V 8. a 9. století byla Terracina součástí Papežského státu. V polovině 15. století se zde krátce připomínají Aragonci (tou dobou vládli v Neapoli). V roce 1818 byl dokončen přístavní kanál, jako součást pokusu o odvodnění Pontinských bažin. Od roku 1870 je oblast součástí jednotné Itálie.

Tempio di Giove Anxur

TIP Dominantou a nejvýznamnější památkou je zbytek Jupiterova chrámu 1 na hoře Monte Sant'Angelo. Římský chrám vybudovaný v 1. století n. l. měl rozměry 18,7 x 32,6 m a byl otočen čelní stranou k jihu. Dnes se zachovala pouze vyvýšená terasa s podzemními chodbami. Na západní straně se nacházel ještě malý chrám a okolo několik budov.

Památky

Historické centrum města bylo vystavěno v místě původní římské akropole. V blízkosti dnešního náměstí 2 stávalo tzv. Forum Emiliano. Dochovali se také zbytky půdodního dláždění cesty Via Appia, která centrem procházela. Viditelné jsou také zbytky římského divadla, několik sloupů a vstupní brána. Přímo na náměstí stojí katedrála San Cesareo, vysvědcená v roce 1074. Na stavbu trojlodní katedrály byly použity původní římské sloupy. Přestavba proběhla na přelomu 12. a 13. století. Uvnitř si všimněte mozaikových podlah. Z pravé strany přiléhá budova Palazzo Venditi ze 13. století. Základ tvoří oblouk přes Via Appia. Na opačné straně náměstí najdeme věž Torre dei Rosa, původně ze 12. - 13. století. Uvnitř sídlí městské muzeum.

V dolní části města stojí za zmínku půlkruhové náměstí Piazza Garibaldi 3, kde byl v 19. století vybudován kostel Santissimo Salvatore.

reklama


Hodnocení návštěvníků

99%

19 uživatelů


Doprava

A1 - Frosinone 45 km
Terracina
Terracina - Ponza
Roma 119 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Viale Europa,
čtvrtek
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Písek
Modrá vlajka:
2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021
Navštivte v okolí

Fotogalerie

TerracinaTerracinaTerracina
Zobrazit fotogalerii »

Další informace

reklama

RecenzeRecenze Terracina

1.
ahoj-do Terraciny jedeme za týden již potřetí-je tam krásné i okolí,koupání máme přes cestu
Dagmar | 2.9.2015
Komentáře přidávají návštěvníci webu - bez registrace.
Vložit komentář