ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vieste

Vieste se 14 000 obyvateli leží na východním pobřeží poloostrova Gargano. Dříve rybářské a zemědělské město dnes žije především z turismu. Původní kultura je však velmi znatelná dodnes. Město bylo zřejmě založeno již v 10. století př. n. l. Později zde sídlil i biskup.

Historické centrum

 Samotné centrum města se nachází na vápencové skále, mezi dvěmi plážemi. V histrorickém centru najdeme úzké uličky se středověkými domy. Na nejvyšším místě se nachází hrad 1 s třemi trojúhelníkovými baštami, postaven ve 11. století Federicem II. V hradě má sídlo armáda a je veřejnosti nepřístupný. Románská katedrála 2 byla postavena v 11. století. Kameny na stavbu se těžili nedaleko města, směrem na Peschici. Věž pochází až z 18. stol., protože původní se rozpadla erozí půdy. Uvnitř baziliky si prohlédněte románské hlavice sloupů. Na jedné z pláží, Spiaggia del Castello, stojí 25 m vysoký vápencový útvar zvaný Pizzomunno. Jižně od Vieste začínají nádherné vápencové jeskyně a útesy.reklama


Hodnocení návštěvníků

70%

84 uživatelů


Doprava

A14 - Poggio Imperiale 90 km
Peschici - FG 27 km
Vieste - Peschici - Tremiti
Bari 179 km
Pescara 220 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Lungomare Europa 29,
pondělí 8:00 - 14:00
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Písek a oblázky
Modrá vlajka:
2004, 2005, 2006
Navštivte v okolí

Další informace

reklama

RecenzeRecenze Vieste

1.
Do Vieste posílám všechny, kdo cestují se psem. Samolepky, že městečko je přátelké k psíkům a kočičkám jsou všude, v září můžete na všechny pláže se psem, v sezóně na určené, ubytování se psem není žádný problém, všude jste vítáni. Městečko večer "žije", obchůdky a kavárničky jsou otevřené, velmi příjemní lidé. Doporučuji ubytování La Giara.
Mony | 21.3.2014
2.
Opravdu krásné městečko, příjemná atmosféra a celkový dojem? Příští rok opět jedem do Vieste...
Kmínkovi | 20.7.2014
3.
Opravdu nádherné městečko, zároveň doporučuji výlet do asi 20 km vzdáleného Peschici.
Blanka D. | 7.5.2014
4.
Městečko Vieste je překrásné. Doporučuji všem milovníkům malebných zákoutí, krásných uliček a obchodů.
M+J | 6.5.2014
5.
Dnes jsem se vrátila z týdeního pobytu ve Vieste a mohu říci jen jedno a to, jeďte se podívat a nebudete chtít už jinam. Ivetko děkuji za tip.
Zdeňka J. | 15.6.2014
6.
Právě jsme se vrátili z týdenního pobytu ve Vieste. Bylo to nádherné, škoda jen, že jsme přijeli právě do povodní a moře bylo kalné. Nelitujeme však.
Dagmar | 15.9.2014
7.
Letos první dovolená v životě na Gargánu jako náhražka za Tunis. Ani ve snu jsem netušila jak je tu krásně. Příští rok opět do Vieste nebo nedalekého Peschici. Místní jsou velice příjemní a trhy ve Vieste super!!!
Horkovi | 25.7.2015
8.
Jezdíme do Itálie už patnáct let a máme ji docela projetou z obou stran. Ve Vieste jsme byli čtyřikrát a po dvouleté pauze tam opět letos jedeme. Supr městečko plné obchůdků a kaváren. A místní lidé jsou úžasní.
PETRA | 28.4.2016
9.
Itálii máme projetou kolem dokola včetně ostrovů a nikdy se nevracíme na stejné místo, ale u Vieste uděláme vyjímku, tam stojí za to se vrátit a určitě i podniknout výlet lodí z Vieste na ostrovy Tremiti i okolo pobřežních jeskyní, je to prostě malý Karibik. A nezapomeňte si koupit výborný olivový olej od místních farmářů.
Iva | 19.7.2016
10.
Vieste je úžasné město a místo, kam se rádi vracíme.
Zipsýček | 3.11.2017
Komentáře přidávají návštěvníci webu - bez registrace.
Vložit komentář